Czy warto kupować używane magazyny?

Czy warto kupować używane magazyny?

Hala magazynowa to konstrukcja, którą można eksploatować zarówno przez cały rok, jak i podczas konkretnych sezonów. Bez problemu da się ją demontować, a następnie powtórnie składać. Jest to bardzo częsta praktyka. Mimo tego, że hale namiotowe stanowią atrakcyjną alternatywę dla budynków ceglanych (są o wiele tańsze i szybciej się je produkuje oraz rozstawia), to i tak zamiast bezpośrednio kupować je od producentów, inwestorzy szukają konstrukcji używanych. Czy aby na pewno praktyka ta jest opłacalna? 

Zakup hali na magazyn

Używane hale namiotowe to również jedno z rozwiązań. Warto jednak zainwestować środki i postawić nową halę magazynową. Jest to sprawdzona i pewna opcja. Mamy pewność, że nowa hala magazynowa jest wysokiej jakości bez ukrytych wad.

Obiekt niedostosowany do potrzeb inwestora 

Hala magazynowa nigdy nie jest równa hali magazynowej. Idąc z projektem do producenta takich obiektów można mieć pewność, że stworzy on konstrukcję w pełni przystosowaną do funkcji, jaką będzie ona w późniejszym czasie pełnić. Wszystkie elementy, takie jak usytuowanie drzwi, okien, ich wielkość itd. wszystko to można jasno określić w projekcie.

Decydując się na używane hale namiotowe nie ma się takiej możliwości, co zmusza inwestorów do kompromisów, które nie zawsze przekładają się na komfort i ergonomię pracy. Trzeba się z tym w pełni liczyć, by potem się nie rozczarować. Może się również zdarzyć, że zakupiony obiekt będzie bardzo dobrze się spisywał. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *