Praktyczny materiał – muślin bawełniany

Praktyczny materiał - muślin bawełniany

Lekkie i przewiewne tkaniny zawsze były bardzo poszukiwane. Pomimo tego, że obecnie asortyment takich materiałów  jak muślin jest bardzo szeroki i stale pojawiają się w nim nowe produkty, te, które mają historię sięgającą wieków, są również szeroko stosowane. Do tej pory bardzo popularne są różne produkty, jeśli chodzi o muślin bawełniany – półprzezroczystego naturalnego materiału wynalezionego na Wschodzie i popularnego w całej Europie.

Historia muślinu bawełnianego

Muślin bawełniany hurtownia to bogata oferta, materiał kojarzy się z miastem Mosul w Iraku, gdzie został wyprodukowany w XVII wieku. Sto lat później miękki, piękny i przyjemny w noszeniu muślin, idealnie nadający się do gorącego klimatu, przybył do Paryża, gdzie natychmiast podbił serca fashionistek, pomimo jego znacznych kosztów (i być może z tego powodu). Idealnie pasował do stylu imperium z jego uzależnieniem od płynących sylwetek i półprzezroczystych lekkich szali, a jego popularność utrzymała w kolejnych dziesięcioleciach. Muślin bawełniany producent to oferta materiałów, które są uznane za idealny na letnie sukienki dla dziewcząt i młodych kobiet. Z tej tkaniny wykonano wiele rzeczy dla małych dzieci, bielizny, dodatków do spania, zasłon, a także płócien do spania.

Różne rodzaje muśliny

Tradycyjne muślinowe tkaniny są wykonane z bawełny i są wynikiem przetwarzania bawełnianej bielizny bawełnianej w kolorze perkalowym, z której uzyskuje się także perkal właściwy. Aby zrobić muślin, cienką perkal jest bielona, a następnie można ją pomalować lub nałożyć na powierzchnię. Dzisiaj tworzy się tą metodą muślin bawełniany drukowany, Double Gauze, muślin bawełniany na metry czy podwójny muślin bawełniany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *