Acerola i jej właściwości

Acerola i jej właściwości

Sklepy ze zdrową żywnością cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że znaleźć można w nich szereg rozmaitych produktów. Wśród tych wybieranych coraz częściej znajduje się między nimi acerola. Wpływa ona na organizm niezwykle korzystnie. Zobaczmy, kiedy jej pomocna i w czym tkwi jej sekret.

Doskonałe źródło witaminy C

Acerola to przede wszystkim doskonałe źródło kwasu askorbinowego, czyli popularnej witaminy C. Oprócz tego dostarcza szeregu innych witamin oraz wielu minerałów. W efekcie jej wpływ na nasze ciało jest bezcenny.

Jak działa?

Z uwagi na dużą zawartość witaminy C acerola bardzo dobrze wpływa na układ odpornościowy. Wystarczy regularnie sięgać po tabletki acerola, proszek acerola czy sok z aceroli, aby nie chorować tak często. Ekstrakt z aceroli wpływa korzystnie również na kondycję skóry. Acerola jest zalecana osobom mającym skłonność do reakcji alergicznych. Jest w pełni bezpieczna, a jej stosowanie nie daje żadnych efektów ubocznych.

W jakiej formie jest dostępna?

Ekstrakt z aceroli dostępny jest w różnej formie. Tabletki acerola i proszek acerola zawierają jego duże ilości. Hitem jest także sok z aceroli, który nie tylko jest zdrowy, ale również bardzo smaczny. Tabletki acerola to z kolei ogromna łatwość zażywania. Wystarczy pamiętać o tym, aby codziennie połknąć tabletkę.

Acerola to roślina o cudownych właściwościach. Zainteresowanych tym tematem odsyłamy do naszego innego artykułu, z którego o aceroli można dowiedzieć się jeszcze więcej.