Acerola: poznajmy bliżej

Acerola: poznajmy bliżej

Zdrowy tryb życia wybiera coraz więcej osób. Chętnie sięga się dzisiaj po naturalne środki korzystnie wpływające na organizm. Zalicza się do nich między innymi acerola, która jest świetnym źródłem witaminy C. Poznajmy ją bliżej.

Czym jest ta roślina?

Acerola określana również mianem wiśni z Barbados to roślina zaliczana do rodziny malpigiowatych. W środowisku naturalnym spotkać ją można w Ameryce Północnej, Środkowej oraz Południowej (w jej północnej części).

Jakie ma zastosowanie?

Z uwagi na ogromną zawartość witaminy C to sok z aceroli jest niezwykle ceniona przez współczesną medycynę. W sprzedaży obecnie znaleźć można acerolę w proszku, tabletkach, a także w postaci niezwykle smacznego soku. Warto podkreślić, że ilość witaminy C w aceroli znacząco przekracza tą, która znajduje się w cytrynach uważanych powszechnie za najlepsze źródło kwasu askorbinowego.

Czego jeszcze dostarcza?

Oprócz witaminy C acerola dostarcza również szeregu innych cennych substancji. I tak znajdują się w niej niemałe ilości witaminy A, tiaminy, ryboflawiny, niacyny, witaminy B6, kwasu foliowego, a także wapnia, żelaza i magnezu. Sok z aceroli może być stosowana zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Jest w pełni bezpieczna, a jej regularne stosowanie korzystnie wpływa na odporność organizmu.

Osoby dbające o zdrowie, chcące wspomóc system immunologiczny swojego organizmu powinny postawić na acerolę. Dzisiaj można ją kupić u nas bez żadnego problemu. Dostępna jest w wielu postaciach, co sprawia, że każdy znajdzie dla siebie tą, która odpowiada najbardziej.