Bawełniany muślin od producenta

Bawełniany muślin od producenta

Muślin to jedwabny materiał na pościel, koce i ubrania. Muślin jest bardzo cienkim materiałem o specjalnym, gładkim splocie. Ta metoda produkcji tkanin została odkryta w mieście Mosul (skąd pochodzi nazwa), a następnie rozprzestrzeniła się po ojczyźnie – Iraku, a następnie pojawiła się w Europie. Moda na muślinowe ubrania została wprowadzona przez Francuzów pod koniec XVII wieku.

Różne odmiany muślinu

W tym czasie pojawiło się wiele odmian tego materiału, wcześniej do produkcji wykorzystywano wyłącznie naturalne surowce, teraz można kupić muślin ze sztucznymi włóknami. Istnieją trzy główne rodzaje surowców: bawełna, wełna i ług. Fizyczne cechy gotowej tkaniny są w dużej mierze podobne do jakości użytych surowców, każda sprawa zostanie dodatkowo rozpatrzona osobno.

Najpopularniejszy bawełniany muślin

Najpopularniejszy jest oczywiście muślin. Bawełniany muślin to cienki, prawie półprzezroczysty materiał. Muślin bawełniany tworzony jest na bazie grubej niebielonej tkaniny bawełnianej – perkal, której nadano niezbędne właściwości poprzez bielenie i miękkie wykończenie. Wyjście to cienki, ale raczej mocny materiał, podobny do perkalu . Muślin może występować w rozmaitych konfiguracjach – muślin bawełniany drukowany, Double Gauze, muślin bawełniany na metry, podwójny muślin bawełniany. Szerokie zastosowanie, jakie ma muślin bawełniany sprawia, że jest chętnie wykorzystywany przez producentów odzieży i materiałów. Muślin bawełniany producent – to szeroka oferta produktów, jest chętnie stosowany przy produkcji choćby ręczników.