Bezpieczna łazienka dla osoby niepełnosprawnej

Bezpieczna  łazienka dla osoby niepełnosprawnej

Wypadek, choroba, podeszły wiek to sytuacje, w których konieczne jest przystosowanie łazienki do nowych potrzeb. Szczególnie dużo starań wymaga dostosowanie łazienki do wymogów osoby, która porusza się na wózku inwalidzkim lub przy pomocy chodzika. Dużym ułatwieniem dla tych osób są zamontowane w pewnych miejscach łazienki specjalne uchwyty dla niepełnosprawnych.

Gdzie je kupić i zamontować?

Uchwyty dla niepełnosprawnych ma w sprzedaży internetowy sklep z wyposażeniem toalet. Ma on w ofercie zarówno uchwyty dla niepełnosprawnych jak i poręcze łazienkowe. Akcesoria, które oferuje sklep z wyposażeniem toalet ułatwią osobie niepełnosprawnej czy w podeszłym wieku samodzielne i bezpieczne korzystanie z łazienki.

Oczywiście poręcze dla niepełnosprawnych spełnią swoją rolę tylko wtedy, gdy zostaną zamocowane w odpowiednich miejscach. Poręcze dla niepełnosprawnych powinny znaleźć się przy wannie i muszli ustępowej. Poręcze dla niepełnosprawnych należy zamontować także przy umywalce.

Jak je wybrać?

Sklep z wyposażeniem toalet ma w ofercie bardzo różne poręcze łazienkowe. Stałe lub uchylne poręcze łazienkowe montuje się z obu stron umywalki i miski ustępowej. Jakie poręcze łazienkowe sprawdzą się najlepiej zależy od tego jak zostały rozmieszczone w łazience poszczególne sprzęty. Wszystkie akcesoria, które składają się na wyposażenie toalety dla niepełnosprawnych i, które oferuje sklep z wyposażeniem łazienek mają niezbędne atesty i certyfikaty. Jest to więc bezpieczne wyposażenie toalety dla niepełnosprawnych.