Czy warto kupować używane magazyny?

Czy warto kupować używane magazyny?

Hala magazynowa to konstrukcja, którą można eksploatować zarówno przez cały rok, jak i podczas konkretnych sezonów. Bez problemu da się ją demontować, a następnie powtórnie składać. Jest to bardzo częsta praktyka. Mimo tego, że hale namiotowe stanowią atrakcyjną alternatywę dla budynków ceglanych (są o wiele tańsze i szybciej się je produkuje oraz rozstawia), to i tak zamiast bezpośrednio kupować je od producentów, inwestorzy szukają konstrukcji używanych. Czy aby na pewno praktyka ta jest opłacalna? 

Zakup hali na magazyn

Używane hale namiotowe to również jedno z rozwiązań. Warto jednak zainwestować środki i postawić nową halę magazynową. Jest to sprawdzona i pewna opcja. Mamy pewność, że nowa hala magazynowa jest wysokiej jakości bez ukrytych wad.

Obiekt niedostosowany do potrzeb inwestora 

Hala magazynowa nigdy nie jest równa hali magazynowej. Idąc z projektem do producenta takich obiektów można mieć pewność, że stworzy on konstrukcję w pełni przystosowaną do funkcji, jaką będzie ona w późniejszym czasie pełnić. Wszystkie elementy, takie jak usytuowanie drzwi, okien, ich wielkość itd. wszystko to można jasno określić w projekcie.

Decydując się na używane hale namiotowe nie ma się takiej możliwości, co zmusza inwestorów do kompromisów, które nie zawsze przekładają się na komfort i ergonomię pracy. Trzeba się z tym w pełni liczyć, by potem się nie rozczarować. Może się również zdarzyć, że zakupiony obiekt będzie bardzo dobrze się spisywał.