Espadryle – kiedy je założyć?

Espadryle - kiedy je założyć?

Espadryle pojawiły się w Hiszpanii w XIII wieku. Katalońscy chłopi, z braku pieniędzy, robili ubrania i buty z improwizowanych materiałów, z których najtańszym była trawa, która służyła do tkania lin. Zaczęli robić z niej podeszwę pantofli, a różnorodność traw dała nazwę buta.

Na światowe salony

W połowie XX wieku espadryle Tommy Hilfiger weszły na światowe wybiegi mody. Buty stały się bardzo popularne, nie tylko zwykli ludzie zaczęli je nosić, ale także osoby uprzywilejowane, na przykład Jacqueline Kennedy.

Konstrukcja współczesnych espadryli damskich jako całość pozostaje podobna do odległych poprzedników. Są na płaskiej podeszwie, na wysokiej platformie lub na obcasie klinowym, z podeszwą wykonaną z liny lub gumy, z otwartym lub zamkniętym czubkiem. Mogą być ozdobione sznurkami, sznurowadłami i wstążkami, haftami, nadrukami, koralikami, muszlami, a także można znaleźć koronki i skórzane espadryle damskie Tommy Hilfiger.

Do czego zakładać espadryle?

Hiszpańskie espadryle Tommy Hilfiger białe idealnie łączą się z odzieżą wykonaną z naturalnych materiałów (len, bawełna i mieszane tkaniny na ich bazie) i dżinsów (dżinsy, kombinezony, koszule, szorty). Należy pamiętać, że espadryle Tommy Hilfiger różowe, noszone są wyłącznie na boso. Jeśli to absolutnie konieczne, możesz nosić krótkie skarpety, kontrastujące kolorystycznie z butami.

Bez względu na rodzaj espadryli nie należy ich nosić z garniturami biznesowymi, sukniami wieczorowymi, spódnicami tulipanowymi i sukienkami z płaszcza. Błyszczące materiały lub cyrkonie w ubraniach również będą wyglądać nie na miejscu w połączeniu z niepozornymi butami. Nie noś espadryli na przyjęciu, chyba że nie jest to przyjęcie na plaży. Espadryle Tommy Hilfiger beżowe wspaniale łączą się z lekkimi letnimi sukienkami, szortami, chino i dżinsami. Długość sukienek i sukienek lepiej wybrać powyżej kolana lub mini.