Gdzie można leczyć uzależnienie?

Gdzie można leczyć uzależnienie?

Liczba osób uzależnionych w naszym kraju jest bardzo duża. Wśród nich są nie tylko osoby uzależnione od alkoholu czy narkotyków, ale także od hazardu, leków, seksu, zakupów. Nic więc dziwnego, że liczba placówek, w których można leczyć uzależnienie jest spora. Obok publicznych placówek leczenia uzależnień działa również prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Plusem prywatny ośrodek leczenia uzależnień jest to, że czas oczekiwania na przyjęcie jest stosunkowo krótki. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień ma także wadę: za terapię trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień: standard

Prywatny ośrodek terapii uzależnień oferuje nie tylko dostęp do wykwalifikowanej kadry z dużym doświadczeniem, ale również bardzo dobre, kameralne warunki. Ośrodek terapii uzależnień specjalizuje się w leczeniu alkoholizmu, lekomanii i narkomanii. Na leczenie do ośrodek terapii uzależnień mogą zgłaszać się także osoby uzależnione od seksu, hazardu, internetu. Więcej na ten temat osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Czy uzależnienia można wyleczyć?”.

Ośrodek terapii uzależnień: ile trwa pobyt?

Standardowo pobyt w ośrodku trwa cztery tygodnie, ale jeśli jest taka potrzeba może zostać przedłużony. Osoby uzależnione od alkoholu czy narkotyków muszą odstawić substancje, od których są uzależnione. Stąd konieczność przejścia detoksu w ośrodek odwykowy. Pobyt w ośrodek odwykowy jest pierwszym etapem leczenia. Pacjentami przebywającymi w ośrodek odwykowy opiekuje się wykwalifikowany personel medyczny.