Kawa najbardziej popularnym produktem spożywczym

Kawa najbardziej popularnym produktem spożywczym

Kawa zaliczana jest obecnie do najbardziej popularnych produktów spożywczych, a przygotowany z niej napar zaliczany jest do wyjątkowo popularnych gorących napojów.

Najbardziej lubiane gatunki kawy

Ojczyzną kawy jest Etiopia. Sposób prażenia ziaren kawy i przyrządzania z nich napoju jako pierwsi odkryli Arabowie. Na początku XVII wieku kawa dotarła do Europy. Już pod koniec tego stulecia dostępna była także w Polsce. Dzisiaj każdego dnia w naszych domach, biurach i kawiarniach wypijanych jest setki litrów kawy. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kawy Arabica. Aby z kawy Arabica powstały naprawdę bardzo dobra kawa, jej ziarna muszą zostać poddane procesowi palenia.

Kawy Arabica po paleniu mają brązową barwę. Palenie sprawia też, że kawy Arabica nabierają aromatu i smaku. Obecnie osoby, które chcą kupić kawę Arabica naprawdę bardzo dobrej jakości mogą to zrobić bezpośrednio w palarni. Kawa ziarnista bezpośrednio z palarni to gwarancja ich świeżości.

Jakie kawy można kupić?

Kawa ziarnista pozwala przygotować kawę o bardzo głębokim smaku i aromacie, gdyż mieli się ja bezpośrednio przed parzeniem. Palarnia kawy Arabica kieruje swoją ofertę do bardzo różnych grup potencjalnych klientów. Oferuje nie tylko kawy 100 Arabica, ale także mieszanki różnych kaw. Kawy 100 Arabica dają napar o zrównoważonym, głębokim smaku. W zależności od stopnia wypalenie kawy 100 Arabica mogą mieć lekko orzechową, czekoladową lub owocową nutę. Arabica to gatunek kawy bardzo ceniony przez jej znawców.