Kawy dla smakoszy

Kawy dla smakoszy

Czarna kawa to napój cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. Także w Polsce amatorów kawy jest mnóstwo. Większość z nich choć czasem lubi wypić filiżankę kawy na mieście, przyrządza ją samodzielnie.

Starannie wyselekcjonowane ziarna kawy

Sklepowe półki uginają się od kolorowych opakowaniach kryjących kawę ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną. Prawdziwi miłośnicy kawowego naparu omijają te półki z daleka. Kupują kawę w niewielkich, rzemieślniczych palarniach kawy. Mają wtedy pewność, że kupowana przez nich kawa ziarnista pochodzi ze sprawdzonych plantacji.

Kawa została odkryta wiele lat temu w Etiopii zupełnie przypadkowo. Obecnie uprawianych jest jej dwa podstawowe gatunki. Jeden z nich to Arabica. Kawa ta ma wiele różnych odmian i szczepów. Cieszy się największą popularnością. Kawy 100 Arabica wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Kawy 100 Arabica odznaczają się przyjemnym, bardzo delikatnym aromatem.

Wysoka zawartość kofeiny

Kawy 100 Arabica zawierają od 0,9 do 2% procent kofeiny. Jej smak zależy od stopnia wypalenia. Palarnia kawy Arabica oferuje kawę ziarnistą o różnym stopniu wypalenia. Aby sprostać oczekiwania najbardziej wymagających klientów, palarnia kawy Arabica ma w ofercie kawę pochodzącą z różnych krajów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych grup potencjalnych klientów palarnia kawy Arabica oferuje kawę w opakowaniach o bardzo różnej pojemności. Osoby, które piją małe ilości kawy nie muszą więc kupować ogromnych jej ilości. Złożony smak i bogaty aromat sprawia, że Arabica to najbardziej popularny gatunek kawy.