Mało kalorii – szybkie odchudzanie

Mało kalorii – szybkie odchudzanie

Założenie jest bardzo proste – dieta niskokaloryczna zapewniać będzie szybką utratę kilogramów. W zdecydowanej większości przypadków tak rzeczywiście będzie i można oczekiwać, że przy takiej diecie odchudzanie będzie przebiegać bardzo szybko. Jednocześnie jednak pojawia się pytanie czy rzeczywiście taka forma odżywiania jest dobrym wyborem i czy warto się na nią decydować. Wiele osób ma co do tego wątpliwości.

Dobre samopoczucie najważniejsze

Podstawowa sprawa to mieć gwarancje dobrego samopoczucia. Tylko wtedy będzie można potraktować wybraną przez siebie dietę pozytywnie i uznać, że jest ona dobrym sposobem odżywiania. Jeśli dieta 13 dniowa sprawi, że będziemy się źle czuli to trzeba będzie liczyć się z tym, że ten sposób odżywiania po prostu nie będzie odpowiedni i może powodować, że to złe samopoczucie będzie danej osobie przeszkadzać. Dlatego to ocena tego czy żywienie jest dobre będzie też uzależnione od tego jak w trakcie stosowania diety będziemy się czuli. Jeśli to samopoczucie będzie złe to dietę trzeba zmienić.

Nie zawsze warto szybko chudnąć

Trzeba pamiętać, że szybka utrata kilogramów nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj niestety oznacza utratę wody z organizmu i tym samym stratę kilogramów, ale nie traci się tkanki tłuszczowej, więc ta utrata wagi jest pozorna i trzeba się liczyć z tym, że szybko kilogramy będą wracać i ponownie będzie trzeba się z nimi zmagać. Dlatego na taką formę odchudzania trzeba po prostu uważać i raczej podejść do niej sceptycznie niż pozytywnie.