Muślin z bawełny i jego zalety

Muślin z bawełny i jego zalety

Początki muślinu sięgają Bliskiego Wschodu. Jego nazwa pochodzi od miasta Mosul, znajdującego się w Iraku, gdzie zostało po raz pierwszy utworzone. Stało się to w XVII wieku, a już w XVIII wieku materiał zaczął aktywnie rozprzestrzeniać się w całej Europie.

Tkanina muślinowa: co to jest?

Tworzy się go za pomocą specjalnego splotu – lnu. Jest to dość cienka substancja, która jest uzyskiwana ze skręconych włókien. Podstawą jest najczęściej bielony perkal. Ten ostatni to bawełniany materiał, który jest dość cienki i lekki. Muślin bawełniany może występować w rozmaitych konfiguracjach jako podwójny muślin bawełniany, muślin bawełniany drukowany, Double Gauze oraz sprzedawany jako muślin bawełniany na metry.

Kolejne etapy produkcji

Po przetworzeniu perkalu rozpoczyna się etap bielenia. Na tym etapie z szarego brzydkiego płótna otrzymuje się cienką białą i przewiewną materię. Muślin bawełniany hurtownia to szeroka oferta produktów. Materiał może zawierać jedwab, wełnę i len. W tym zakresie można rozważyć muslindeline, której podstawą są włókna wełniane. W dotyku jest dość luźny i przestronny. Wersja bawełniana odnosi się do tkanin lnianych. Muślin bawełniany producent jest niedrogi i przepuszcza powietrze. Wykonany jest z wysoko skręconego włókna. Materiał stworzony na bazie wełny służy do tworzenia ciepłych rzeczy. Otrzymywany jest z ciasno zwiniętych włókien. Jednak same rzeczy z niego są kruche. Współcześnie muślin służy do tworzenia czapek, koszul, swetrów, szali czy nawet pełnych strojów i sukienek.