Nawilża skórę i włosy

Nawilża skórę i włosy

Oleje CBD są obdarzone najwyższymi właściwościami nawilżającymi, odżywiającymi nie tylko brodę i wąsy, ale także skórę twarzy. Zwiększona zawartość witaminy E sprawia, że olej konopny jest doskonałą odżywką do brody. Wcierając go w brodę i skórę twarzy, przyspiesza się krążenie krwi, a włosy brody otrzymują dodatkowe odżywienie stymulujące ich wzrost. Nawilżające działanie oleju konopnego wpływa również pozytywnie na mieszki włosowe – stwarza idealne warunki do ich szybkiego rozwoju i wzrostu.

Stymuluje porost włosów

Olej, jaki sprzedawany jest przez sklep z olejami CBD, bardzo łatwo i szybko wnika w skórę i włosy, stając się doskonałym źródłem kwasów omega-6, zwanych również kwasem gamma-linolenowym. Jest podstawowym składnikiem odpowiedzialnym za wzrost włosów, stymulującym ich rozwój i odżywianie.

Ponadto ten składnik oleju konopnego bierze udział w produkcji keratyny we włosach, co powoduje, że broda jest grubsza, gęstsza, mocniejsza i dużo zdrowsza. Oczywiście korzyści te dotyczą nie tylko zarostu, olejek konopny zapobiega również wypadaniu włosów na skórze głowy i może przyspieszyć ukrwienie skóry głowy, co oczywiście przyspiesza rozwój nowych mieszków włosowych i poprawia wzrost włosów.

Łagodzi podrażnienia skóry

Olej, który jest sprzedawany przez sklep z olejkami CBD, ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc zatrzymać wszelkie zaczerwienienia, podrażnienia i stany zapalne na twarzy i skórze głowy. Ponadto olej konopny można stosować w przypadku skóry problemowej i trądzikowej. Nie tylko w ogóle nie zatyka porów, ale także zwalcza istniejące procesy zapalne na skórze. Ponieważ olej konopny składa się z różnych rodzajów i gęstości tłuszczów, bezpośrednio zwiększa elastyczność, miękkość, objętość i zauważalny zdrowy połysk.