Opieka nad osobami starszymi w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech

Wciąż wielu Polaków bardzo chętnie wyjeżdża do pracy za granicę. Krajem, w którym chętnie poszukujemy zatrudnienia są Niemcy. Wiele osób wyjeżdża do tego kraju i dopiero na miejscu szuka pracy. Nie brakuje też osób, które zatrudnienia szukają jeszcze w Polsce. Polki, które wyjeżdżają do Niemiec bardzo często pracują w opiece nad osobami starszymi.

Legalna praca jako opiekunka osób starszych

Na pewno warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji zatrudnienia. Opiekunka osób starszych w Niemczech Pflegerin24 to praca legalna. Osoby, które zdecydują się podjąć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech Pflegerin24 mogą liczyć na to, że dostaną umowę o pracę. A to oznacza, że będą za nich odprowadzane składki do ZUS. Warto pamiętać, że pracownicy pracujący legalnie mają więcej praw niż osoby, które zdecydowały się podjąć pracę na czarno. Opiekunka osób starszych w Niemczech Pflegerin24 to mnóstwo ofert zebranych z terenu całych Niemiec.

Jakie są wymagania i wynagrodzenie?

Osoby, które chcą pracować w charakterze opiekunki osób starszych powinny posiadać znajomość języka niemieckiego przynajmniej na poziomie podstawowym. Niemieccy pracodawcy bardzo często oczekują również doświadczenia oraz posiadania prawa jazdy kategorii B. Jeśli chodzi o kwestie wynagrodzenia, to kształtuje się ono na bardzo różnym poziomie. Opiekunki z Polski mogą liczyć na kwoty rzędu 1250 – 1500 euro. Są też i takie opiekunki, które zarabiają w granicach 1700 euro. Na wyższe wynagrodzenie mogą liczyć osoby z dużym doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami.