Ozdoby z duszą do mieszkania – obrazy

Ozdoby z duszą do mieszkania - obrazy

Moda i trendy przemijają, jednak pozostają elementy niezmienne w postaci dużych, jak i niewielkich dzieł sztuki. Obrazy abstrakcyjne mają w sobie to coś, od czego nie można oderwać wzroku. Niby nie przedstawiają niczego konkretnego, a jednak każdy coś w nich dostrzega.

Prezentują się okazale zarówno w domowych salonach, jak i w profesjonalnych biurach oraz firmach. O czym jednak należy w szczególności pamiętać, decydując się na abstrakcyjne obrazy? Na to pytanie z pewnością odpowiesz sobie sam w momencie, kiedy zapoznasz się z poniższą treścią. 

Format obrazów abstrakcyjnych – wielkość ma znaczenie 

Niepodważalnie w każdym mieszkaniu, czy też bardziej oficjalnym pomieszczeniu, znajdzie się miejsce na obrazy abstrakcyjne. Zanim się jednak je wybierze i zauroczy w konkretnym dziele, należy określić na początku ściśle jego wymiary. W dużych pomieszczeniach sprawdzą się zdecydowanie duże formaty, które będą przyciągać wzrok i z pewnością nadadzą nowoczesnego charakteru całej przestrzeni. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku mniejszych pokoi.

W nich lepiej postawić na dużo mniejsze abstrakcyjne obrazy w ciekawych zestawieniach. Uniknie się w ten sposób przytłoczenia, a ściana z takimi unikalnymi dekoracjami z pewnością będzie dobrze się prezentować.

Wzór na obrazie – sprawdzone triki 

Jeżeli zależy komuś na tym, aby jego pokój wydał się dużo szerszy niż jest w rzeczywistości, to powinien postawić na abstrakcje na płótnie,  których wzór układa się w sposób horyzontalny. Podobną technikę stosuje się w przypadku nisko położonych sufitów, zwłaszcza w starym budownictwie.

Wertykalne wzory (ich kompozycja ma na celu podkreślić kierunek pionowy) znacznie wyszczuplą daną przestrzeń. Aby zwiększyć ich efekt, należy zastanowić się nad tym, jakiej powinny być one kolorystyki. Nie jest tajemnicą, że obrazy abstrakcyjne, im bardziej są kontrastowe w zestawieniu ze ścianą, na której się znajdują, tym bardziej wzmocniony jest ich odbiór.