Po co nam wizytówki?

Po co nam wizytówki?

Historia wizytówki zaczęła się bardzo dawno temu. Wydawać by się mogło, że w XXI wieku niewielki papierowy kartonik odszedł do lamusa. Nic bardziej błędnego. Wizytówki nadal są używane, wizytówki papierowe coraz częściej są zastępowane przez wizytówki plastikowe.

Dlaczego warto mieć wizytówki?

Wizytówki mogą być używane zarówno przez osoby prywatne jak i przez przedsiębiorców. Zdecydowanie najwięcej użytkowników wizytówek to przedsiębiorcy. W ich przypadku wizytówki stają się jeszcze jedną formą reklamy firmy. Jednak taką rolę mogą spełnić tylko wizytówki plastikowe czy tradycyjne papierowe, które zostaną nie tylko dobrze zaprojektowane, ale też starannie wykonane. Grzechem, który popełnia wielu polskich przedsiębiorców jest samodzielne tworzenie projektu wizytówki. Tak zaprojektowane wizytówki rzadko kiedy mają profesjonalny wygląd. Stąd też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie wykonania projektu wizytówki profesjonalnemu grafikowi. W przypadku przedsiębiorców są niezbędne na każdym spotkaniu biznesowym. Informacje, które znajdą się na wizytówce muszą być czytelne.

Jakie wizytówki wybrać: plastikowe czy papierowe?

Wizytówki plastikowe zyskują coraz więcej zwolenników. Wykonane z PCV są sztywne i zdecydowanie bardziej trwałe niż tradycyjne, papierowe wizytówki. Wykonane z PCV wysokiej jakości są odporne na działanie wilgoci i promienie UV. Na wizytówce powinny znaleźć się dane teleadresowe firmy. Koniecznie też trzeba zamieścić informacje o rodzaju prowadzonej działalności.