Rodzaje szaf sterowniczych

Rodzaje szaf sterowniczych

Szafy sterownicze umożliwiają uporządkowanie zróżnicowanej, skomplikowanej, różniącej się funkcjami i parametrami elektrycznymi aparatury i urządzeń elektrycznych. Zapewniają one bezpieczeństwo nie tylko pracownikom, ale również sprzętowi elektrycznemu.

Materiały do produkcji szafek

Nad bezpieczeństwem użytkowania urządzeń zasilanych energią elektryczną czuwają między innymi metalowe szafy sterownicze. Szafki metalowe elektryczne, które dostępne są na rynku muszą spełniać wysokie normy, które zostały przyjęte dla szaf sterowniczych i rozdzielnic. Szafki metalowe elektryczne są bardzo szczelne. Muszą bowiem chronić znajdujące się w nich elementy przez kurzem i wilgocią. Na rynku dostępne są szafy metalowe elektryczne w różnych wielkościach. Dzięki temu rozmiar szafy bez problemu może zostać dobrany do ilości aparatury sterowniczej, która zostanie umieszczona w danej szafie. Szafy sterownicze produkowane są z materiałów najwyższej jakości, dzięki nim można wyeliminować ryzyko uszkodzenia niezwykle czułej aparatury.

Gdzie są wykorzystywane?

Szafy metalowe wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Szafy metalowe spotkać można w zakładach przemysłu chemicznego, tekstylnego, spożywczego. Szafy sterownicze wykorzystuje wiele branż, nie da się wymienić wszystkich. Używane są zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Szafy metalowe sterownicze pełnią bardzo ważną rolę. Więcej dlaczego są niezbędnym wyposażeniem zakładów przemysłowych osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym poprzednim artykule.