Witamina B12 – dlaczego jest nam potrzebna?

Witamina B12 - dlaczego jest nam potrzebna?

Zapotrzebowanie ludzkiego organizmu na substancje odżywcze jest bardzo duże. Witaminy są substancjami, które zostały poznane bardzo dobrze. Do tych, których potrzebujemy na każdym etapie swojego życia należy witamina B12.

Jaka jest rola witaminy B12 w organizmie?

Witamina B12 to substancja niezwykle ważna dla naszego organizmu. Witamina B12 występuje w małej ilości produktów spożywczych, głównie w mięsie i rybach. Jej niski poziom mają jednak nie tylko wegetarianie. Witamina B12 odgrywa bardzo ważną rolę w produkcji czerwonych ciałek krwi. Witamina B12 jest więc substancją, które chroni przed anemią.

Witamina B12 wspiera również produkcję serotoniny, jest więc substancją, która chroni nas przed depresją i złym nastrojem. Witamina B12 jest niezbędna w procesie produkcji energii. Jeśli czujemy się zmęczeni, gdy brakuje nam energii, możemy przypuszczać, że witamina B12 jest w naszym organizmie na zbyt niskim poziomie.

Dlaczego warto ją suplementować?

Przykrych konsekwencji wynikających ze zbyt niskiego poziomu witaminy B12 można uniknąć. Można ją przyjmować w postaci suplementu diety. Na rynku dostępny jest wysokiej jakości preparat witamina B12 MSE. Witamina B12 MSE to suplement, w którego składzie znajduje się bardzo dobrze przyswajana witamina B12. Suplement dr Enzmann B12 jest preparatem całkowicie bezpiecznym.

Dr Enzmann B12 jest suplementem zawierającym tylko naturalne składniki. Dodatkowo w składzie preparatu witamina B12 dr Enzmann jest biotyna i kwas foliowy. Te dodatkowe składniki sprawiają, że suplement witamina B12 dr Enzmann działa jeszcze bardziej skutecznie. Preparat nie zawiera konserwantów.