Praktyczny materiał – muślin bawełniany

Praktyczny materiał - muślin bawełniany

Lekkie i przewiewne tkaniny zawsze były bardzo poszukiwane. Pomimo tego, że obecnie asortyment takich materiałów  jak muślin jest bardzo szeroki i stale pojawiają się w nim nowe produkty, te, które mają historię sięgającą wieków, są również szeroko stosowane. Do tej pory bardzo popularne są różne produkty, jeśli chodzi o muślin bawełniany – półprzezroczystego naturalnego materiału wynalezionego na Wschodzie i popularnego w całej Europie.

Historia muślinu bawełnianego

Muślin bawełniany hurtownia to bogata oferta, materiał kojarzy się z miastem Mosul w Iraku, gdzie został wyprodukowany w XVII wieku. Sto lat później miękki, piękny i przyjemny w noszeniu muślin, idealnie nadający się do gorącego klimatu, przybył do Paryża, gdzie natychmiast podbił serca fashionistek, pomimo jego znacznych kosztów (i być może z tego powodu). Idealnie pasował do stylu imperium z jego uzależnieniem od płynących sylwetek i półprzezroczystych lekkich szali, a jego popularność utrzymała w kolejnych dziesięcioleciach. Muślin bawełniany producent to oferta materiałów, które są uznane za idealny na letnie sukienki dla dziewcząt i młodych kobiet. Z tej tkaniny wykonano wiele rzeczy dla małych dzieci, bielizny, dodatków do spania, zasłon, a także płócien do spania.

Różne rodzaje muśliny

Tradycyjne muślinowe tkaniny są wykonane z bawełny i są wynikiem przetwarzania bawełnianej bielizny bawełnianej w kolorze perkalowym, z której uzyskuje się także perkal właściwy. Aby zrobić muślin, cienką perkal jest bielona, a następnie można ją pomalować lub nałożyć na powierzchnię. Dzisiaj tworzy się tą metodą muślin bawełniany drukowany, Double Gauze, muślin bawełniany na metry czy podwójny muślin bawełniany.